T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / ÇANKAYA - Salih Alptekin Ortaokulu

Haberler

Ock

Kardeş okul projesi gereğince Siirt Pervari Güleçler Köyü İlkokulu´ na öğrencilerimizle yaptığımız sevgi dolu paylaşımlar

Ock

Kas

Okulumuz öğrencilerinin, Sosyal Bilgiler öğretmeni Onur Ertem öncülüğünde topladığı kitaplar Gaziantep Vehbi Dai Ortaokuluna gönderildi. 

Kas

Kas

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı okulumuzda coşkuyla kutlandı.

Ekm

Okulumuz 5. Sınıf öğrenci velileri ile 02/10/2017 tarihinde Okul Müdürümüz Ekrem Yıldız ve öğretmenlerin katılımı ile veli toplantısı gerçekleştirildi.

Eyl

2017-2018 eğitim-öğretim yılı İlköğretim Haftası okulumuzda yapılan törenle kutlandı.

Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıya başladı. Okul Müdürümüz Ekrem YILDIZ´ın açılış konuşmasının ardından , okulumuzdan geçtiğimiz yıl mezun olup, Ankara Fen Lisesi´ ni kazanan öğrencilerimiz Bade Aksoy ve Elif Erva Mutlu konuşma yaptılar.8. sınıf öğrencilerimiz, okulumuza yeni başlayan 5. sınıf öğrencilerimize hoşgeldiniz okulumuza diyerek çiçek verdiler.

Tüm öğretmen ve öğrencilerimizin yeni eğitim öğretim yılını kutluyor ve başarıların devamını diliyoruz

Haz

2016-2017  Eğitim-Öğretim yılının 9 Haziran Cuma Günü tamamlanmasıyla öğrencilerimiz karnelerini aldılar. 

Haz

Okulumuz Gezi Kulübü, idareci öğretmen ve öğrencilerinin katılımıyla, Konya ve Eskişehir´e gezi düzenlemişlerdir.

 

Haz

Bu yıl yapılan Teog sınavında 8-A sınıfından Umut İnanç, 8-C sınıfından Berkay Demirtaş, 8-F sınıfından Emirhan Demirel, Arzu Kulaksız, Elif Erva Mutlu, Bade Aksoy sabırlı ve düzenli çalışmalarıyla 120 sorunun tamamını doğru cevaplamışlardır. Bu öğrencilerimizi ve sınava giren tüm öğrencilerimiz tebrik ediyor, başarılarıyla gurur duyuyoruz. Başarılarının yaşamları boyunca devamını diliyoruz. 4 yıl boyunca öğrencilerimizin yanında olan ve öğrencilerimizden emeğini esirgemeyen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

Haz

Müzik öğretmenimiz Hülya Sağır yönetiminde öğrencilerimiz müzik dinletisi gerçekleştiri.

Haz

May

Bu yıl Cer Modern Sanatlar Merkezi´nde 7.düzenlenen Ankara Eko-Okulları Resim ve Fotoğraf Sergisine öğrencilerimizin yaptığı çalışmalarla katıldık.

May

May